Strona główna / Archiwum wydarzeń
W Ośrodku Kultury nigdy się nie nudzimy! Zobacz poniżej, a także w zakładce Galeria „Za Filarami” jakie imprezy odbyły się u nas oraz w jakich wzięliśmy udział na zaproszenie innych Ośrodków Kultury i instytucji. Zapewniamy, że na tym nie koniec. Będzie ich więcej!
NIE ZAPOMNIJ NASTĘPNYM RAZEM PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO NAS!


Wydarzenia 2007
2007-12-22
fotoPoczątków jasełek poszukują historycy w intuicji św. Franciszka. Był to swoisty rodzaj nauczania na temat Bożego Narodzenia. Początków tych przedstawień należy szukać w XIII wieku, jakkolwiek zachowane źródła sięgają dopiero XVI wieku. Początkowo miejscem widowisk był budynek kościelny, a dopiero później, gdy niektóre postaci teatralne, jak śmierć, pasterze, czy diabły, zachowywały się coraz swawolniej, przedstawienia jasełkowe prezentowano raczej w karczmach, szopach, czy większych izbach.
2007-12-22
fotoKlub Olimpijczyka przy Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie dnia 17 grudnia 2007 roku zorganizował w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim „Wieczór Chiński”, który był nawiązaniem do Konkursu ”Serce do Serca” ogłoszonego przez PKOL. Konkurs ten był skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych a jego celem natomiast upowszechnienie idei olimpijskiej, wiedzy na temat Chińskiej Republiki Ludowej – organizatora Igrzysk XXIX Olimpiady oraz promowanie aktywności sportowej w środowisku szkolnym.
Mikołajkowe Popołudnie Bajkowe
2007-12-12
fotoPiątkowe popołudnie 7 grudnia 2007 dzieci spędziły w bajkowej atmosferze. Obejrzały bajkę, pt: „Auta” a po bajce czekała na nich miła niespodzianka. Przez okno wtargnął Mikołaj z workiem cukierków ufundowanych przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i rózgami.
Podczas całej zabawy na twarzach dzieci widniały uśmiechy.

2007-11-28
fotoOd września 2007r. na terenie gminy Kalisz Pomorski zaczęliśmy projekt alternatywnych spotkań z dziećmi i młodzieżą uczęszczającymi na zajęcia do świetlic wiejskich pt. „Młodzi aktywni”. Naszym zamiarem było nauczyć dzieciaki kuglarstwa (machanie pojami, kijami oraz wachlarzami) a także grania na bębnach etnicznych oraz nauki chodzenia na szczudłach.
2007-11-28
fotoDnia 16 listopada 2007 roku dzieci wraz z pracownikiem świetlicowym w Starej Studnicy przygotowały literacki wieczór Jana Brzechwy. Spotkanie to miało na celu przybliżenie dzieciom twórczości autora. W świetlicy dzieci przygotowały piękną dekorację oraz wystawę książek związanych z tematem imprezy.

Wieczór rozpoczął się zaprezentowaniem biografii Jana Brzechwy przez sołtys wsi Adelę Zarzycką, następnie świetnie przygotowane dzieci ( 6-15 lat) przedstawiły inscenizację wierszy „Na Straganie” i „ZOO”. Dzieci wraz z Robertem Zarzyckim i Małgosią Dziadek czytały i recytowały bajki i wiersze autora. W trakcie spotkania odbyły się konkursy i zabawy ruchowe dla uczestników imprezy.
Nagrodzono dzieci biorące udział w konkursie plastycznym na najciekawszą postać bajkową.
2007-11-14
fotoW czwartkowe popołudnie 8 listopada br. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim miał zaszczyt gościć niezwykłą osobę – malarkę ,autorkę Irenę Kuncewicz. Artystka pochodzi z Drawska Pomorskiego, obecnie mieszka w Danii jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego.
2007-11-05
fotoPrzykład takiego wydarzenia mogliśmy zobaczyć 30 października 2007r. w MGOK. Miało tam miejsce niecodzienne wydarzenie, czyli II Wieczór Poezji przygotowany przez Liceum Ogólnokształcące i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim.
2007-10-23
fotoDnia 5 października 2007 roku w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Borze odbyło się uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „NA RATUNEK ŚRODOWISKU”.
„Wakacje jak marzenie” – konkurs rozstrzygnięty
2007-10-03
foto27 sierpnia br. jury pod przewodnictwem Beaty Tyszkiewicz, wyłoniło laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Wakacje jak marzenie”.
Na konkurs wpłynęło 149 prac. Z Pracowni Plastycznej MGOK Kalisz Pomorski wyróżnienie otrzymał Grzegorz Rydzewski, II miejsce zajęła Dobrosława Sudnikowicz a III miejsce Agata Wiese.

Po odbiór nagród dziewczyny pojechały do Warszawy ze swoimi mamami. Wyprawa była udana. Pani Beata Tyszkiewicz otrzymała od nas „tańczące anioły” (była bardzo mile zaskoczona).
2007-09-18
fotoPolsko – Niemiecki Festiwal Młodzieży już po raz XII gościł w Euroregionie Pomerania. Tym razem organizatorem imprezy był Koszalin. Festiwal swoją historią sięga 1996r., wtedy po raz pierwszy odbył się w Lőcknitz, potem w Stargardzie Szczecińskim i tak już co roku naprzemian raz po stronie polskiej, a raz niemieckiej. Zeszłoroczny festiwal odbył się w małym miasteczku Strasburg w Landzie Meklemburgia Pomorze Przednie. Na festiwal przyjeżdżają młodzi ludzie z trzech krajów: Szwecji, Niemiec i Polski, tworzących wspólny region Pomerania. Pomerania to nazwa krainy położonej nad morzem, która określa przede wszystkim ludzi, których łączy morze, bez względu na granice dzielące państwa, bariery kulturowe i językowe.
1 2 3 4    Dalej

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ul. Dworcowa 6 78-540 Kalisz Pomorski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
Dyrektor Miejsko - Gminnego Osrodka Kultury: mgr Tomasz Bukowski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
© 2005-2017 MGOK
1080862