Strona główna / Pracownie / Teatr ognia


Teatr Ognia „UGNIS”

Teatr Ognia UGNIS – to grupa młodzieży, która pod okiem Rafała Michalskiego uczą się pracować z ogniem i przygotowują widowiska. Podczas występów stale przewijającymi motywami są czerń i biel, ciało i ekspresja, CZŁOWIEK I OGIEŃ. Uczestnicy grupy tańcząc, wykonują skomplikowane akrobacje za pomocą łańcuchów zakończonych płonącymi kulami w konsekwencji tworząc z synchronizowane układy choreograficzne w rytm muzyki. Młodzi artyści uczą się odwagi i czerpią inspiracje z życia codziennego i własnej miłości do ognia. Podczas zajęć uczestnicy wspólnie z instruktorem uczą się elementów sztuki cyrkowej.

Sprzęt oraz elementy, używane podczas pokazów:

Płonące Poi - Wzorowane na maoryskich rytualnych kulach POI. Aktorzy wykonują z nimi tańce solowe oraz układy wieloosobowe. Liny Całopalne - dają podczas tańca olbrzymią ilość ognia. Podnoszą dynamikę pokazu ognia. Tancerze wykonując techniki z tym sprzętem podejmują olbrzymie ryzyko, co niesamowicie działa na publiczność.
Płonące Kije - wzorowane na wschodnich sztukach walki i płonące po obu stronach. Wymagają niesamowitej koordynacji i zwinności. Aktorzy wykorzystują je do tańców solowych i większych układów dwu osobowych W połączeniu z muzyką tworzą malownicze ogniste figury.
Płonące Wachlarze - są niczym skrzydła przymocowane do dłoni. W połączeniu ze zmysłowym tańcem Tancerek i muzyką etniczną są idealnym wprowadzeniem publiczności w pierwsze takty pokazu ognia.
Plucie, Zianie, Połykanie, Lizanie Ognia - są technikami wykorzystywanymi do wchodzenia w interakcje z publicznością. Aktorzy wykonując je, zapraszają publiczność.
Efekty Iskier - tworzony przez TEATR UGNIS są niczym fontanny, wulkany i sięgają niekiedy do 30 metrów średnicy.
2017-01-26
Występ podczas 25. Finału WOŚP - 15 stycznia 2017 (pokaz neonowy)
foto foto foto
Warsztaty Teatru Ognia
2016-01-29
foto foto foto

fot. Sylwia Lodzińska

Nasze zajęcia 26 stycznia 2016 - fotoreportaż pani Sylwii Lodzińskiej
Zobacz galerię zdjęć
2015-11-25
foto Fotorelacja z zajęć Teatru Ognia UGNIS - jesień 2015 r.
2015-09-08
foto Grupa Teatru Ognia "Ugnis" pokazała swoje umiejętności podczas Dożynek Gminnych w Sienicy (5 września 2015 r.)


Galerie zdjęć z Teatru ognia


Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ul. Dworcowa 6 78-540 Kalisz Pomorski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
Dyrektor Miejsko - Gminnego Osrodka Kultury: mgr Tomasz Bukowski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
© 2005-2017 MGOK
1080840