Strona główna / Archiwum wydarzeń
W Ośrodku Kultury nigdy się nie nudzimy! Zobacz poniżej, a także w zakładce Galeria „Za Filarami” jakie imprezy odbyły się u nas oraz w jakich wzięliśmy udział na zaproszenie innych Ośrodków Kultury i instytucji. Zapewniamy, że na tym nie koniec. Będzie ich więcej!
NIE ZAPOMNIJ NASTĘPNYM RAZEM PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO NAS!


Wydarzenia 2004
Imprezy zorganizowane w 2004 roku

SYLWESTER
Nowy Rok 2004 powitaliśmy pod zamkiem, gdzie w rytmach dobrej muzyki można było podziwiać rozświetlone sztucznymi ogniami niebo.
Jak zawsze podczas takich imprez nieoceniona była pomoc naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
To był już XII finał WOŚP. W naszym ośrodku kultury zagraliśmy po raz trzeci. Życzliwość, wspaniała atmosfera i spontaniczność uczestników imprezy przyczyniła się do jej sukcesu. Pobity został dotychczasowy rekord zbiórki pieniędzy w ramach tej akcji (uzbieraliśmy ponad 8 tys. zł). W akcje zaangażowało się mnóstwo osób: wolontariusze uczniowie szkół i ich rodzice, pracownicy MGOK i Gimnazjum. Atmosferę podgrzewały zespoły rockowe: SUMY, SYNPO i QADRAT oraz wokalistki: Małgorzata Sieczka, Paulina Wiśniewska, Monika Sikora. Ponadto wystąpiły cheerleaderki. Odbyła się licytacja wielu przedmiotów przekazanych na aukcję przez sponsorów i mieszkańców naszego miasta. "Podkowa szczęścia", której cena wywoławcza wynosiła 5 zł, sprzedana została za 270 zł. Jedna z osób przekazała
na rzecz orkiestry 10 kg bilonu, a uczennica Szkoły Podstawowej przekazała na licytację należący do niej złoty wisiorek.

"WARSZTATY RĘKODZIEŁA" - ferie 2004
Przez całe ferie zimowe dzieci i młodzież z terenu gminy Kalisz Pomorski uczestniczyli w "Warsztatach rękodzieła". Nasz pomysł otrzymał dotacje Fundacji Wspomagania Wsi. Zajęcia prowadzili instruktorzy znani na Pojezierzu Drawskim z licznych wystaw: Tomasz Osmólski uczył dzieci rzeźbić w korze, Lucyna Jabłońska prowadziła warsztaty ceramiczne, a Zuzanna Sikora - uczyła wyplatać z wikliny i siana. W zajęciach uczestniczyły najaktywniejsze dzieci ze świetlic wiejskich i środowiskowych (ponad 100 osób). Dzieci uczyły się patrzeć na każdy patyk, gałązkę okiem artysty. Podczas zajęć powstało mnóstwo prac, które można było obejrzeć podczas zorganizowanej wystawy.

DZIEŃ KOBIET
Tegoroczne Święto Kobiet odbyło się pod hasłem zaczerpniętym z fraszki A. Sochaja "Kobiety Kwiaty bez daty".
W dniu 6 marca artyści z Wrocławia przyjechali do nas z programem kabaretowym pt. "Panna Jadzia i jej ferajna", pełnym humoru piosenki przedwojennego kabaretu i zabawnych sytuacji. Artyści zostali serdecznie przyjęci przez licznie zgromadzoną publiczność.

Europejski Piknik Majowy
Podczas 2-dniowego pikniku majowego z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej pod hasłem "coś dla oka, ucha i brzucha". W programie artystycznym każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Pierwszego dnia Clowni "Rumpert § Rico" wystąpili z programem "Piknik rodzinny" pełnym gag i wesołych piosenek. Swoje koncerty dali zespół QADRAT i SYNPO a także zaproszony zespół FUNNY FINGERS (muzyka i taniec flamenco). Mieszkańcy mogli bawić się z zespołem Remix-Band do białego rana. Drugiego maja naszymi gośćmi był zespół grający muzykę folk-rock "Orkiestra Dni Naszych"- oprócz koncertu, który mimo deszczowej pogody porwał publiczność do tańca wystąpili też z programem dla dzieci pt. "Jak Kubuś został marynarzem". Swoje układy taneczne pokazał również zespół cheerleaderek z MGOK i z Bralina.
Podczas pikniku w ruinach zamku można było obejrzeć wystawę "Nasza droga do Europy" na której zaprezentowaliśmy głównie zdjęcia i inne dokumenty dotyczące mieszkańców naszej gminy z lat 1945 - 1989, które w większości pochodzą z archiwum Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.Kolejna atrakcją była akcja "Europejskie dania do spróbowania" gdzie mieszkańcy mogli skosztować wiele potraw z kuchni europejskiej i rodzimej.

I Gminne prezentacje Teatrzyków (01.06.2004 r.).
Podczas przeglądu zaprezentowały się teatrzyki z 5 świetlic (Bralin, Biały Zdrój, Suchowo, Stara Studnica, Dębsko).
W jury zasiadali m.in. aktorzy ze Szczecina: Beata Zygarlicka i Leszek Czyż. Nagrodą był wyjazd wszystkich uczestników przeglądu wraz z opiekunami do Teatru Lalek 'Pleciuga" w Szczecinie na warsztaty teatralne i spektakl "Alicja w krainie czarów", a także drobne upominki na świetlice (gry i zabawy) i słodycze przekazane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej. Dzień prezentacji teatralnych zakończył się ogniskiem i konkurencjami sportowymi.

NOC ŚW. JANA
Noc Św. Jana, która odbyła się dn. 19.06.2004 r. uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca "INA" oraz wokalistek z Goleniowskiego Ośrodka Kultury. Wystąpili również tancerze breakdance z Kalisza Pomorskiego i Goleniowa. Wieczorem odbyło się tradycyjne puszczanie wianków, które zostały przygotowane przez dzieci i młodzież ze świetlic wiejskich. Na zakończenie odbyła się zabawa do białego rana. Mieszkańcy bawili się przy repertuarze zespołu "Nowy" ze Złocieńca.

Dni Kalisza Pomorskiego
Tegoroczne dni miasta odbyły sie w dn. 9-10 lipca. W programie zaprezentowały się zarówno zespoły i wokaliści z Kalisza Pomorskiego, jak i zespoły zaproszone. Wystąpili: zespół ALIBI, zespół MECHANICY SHANTY, wokalistka z MGOK Małgorzata Sieczka, kabaret "THE BIGOS", iluzjonista DUO PAULO, wokalista Bartłomiej Michalczyk, Agata Werner wraz z tancerzami breakdance, zespół OUT SIDE, zespół QADRAT. Gwiazdą piątkowego wieczoru był ZBIGNIEW WODECKI, natomiast w sobotni wieczór wystąpił zespół LESZCZE. Ponadto wieczorem zorganizowana była dyskoteka oraz zabawa z zespołem "LET'S DANCE".

II Konwent Starosty, Burmistrzów, Wójtów i Sołtysów Powiatu Drawskiego
Dn. 23.07.2004 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Konwent Starosty, Burmistrzów, Wójtów i Sołtysów Powiatu Drawskiego. Uczestnikom konwentu po zakończeniu spotkania zaprezentował się zespół ludowy "Sami Swoi".

POŻEGNANIE LATA
Wspólnie z mieszkańcami Kalisza Pomorskiego pożegnaliśmy tegoroczne lato dn.29 sierpnia. W programie artystycznym były występy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wystąpili: Leszek Bolibok z zespołem"Lovers Strings" z koncertem "Przeboje mistrzów, czyli muzyka, która łączy nas w Zjednoczonej Europie", zespół taneczny z Wałeckiego Centrum Kultury (który zaprezentował taniec towarzyski oraz współczesny), Bartłomiej Michalczyk oraz zespół Mechanicy Shanty. Podczas występów zorganizowano wiele konkursów i zabaw dla dzieci. Sponsorem upominków był "Głos Koszaliński".

DOŻYNKI
Tegoroczne Święto Plonów odbyło się w Suchowie dn. 11 września. W programie artystycznym wystąpiła Młodzieżowa Grupa Teatralna z MGOK z programem kabaretowym, Małgorzata Sieczka oraz grupy dzieci i młodzieży ze świetlic wiejskich. Wieczorem odbyła się zabawa z zespołem "Let's Dance".

MIKOŁAJKI
6 grudnia tradycyjnie wspólnie z dziećmi oczekiwaliśmy nadejścia Św. Mikołaja. Tym razem zabawa została zorganizowana w Auli Szkoły Podstawowej. Na zakończenie wspólnej zabawy do dzieci przybył Mikołaj ze słodkim poczęstunkiem, na który dzieci czekały z niecierpliwością. Ale nie zabrakło też zabawnych piosenek i wierszy w wykonaniu dzieci.


Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ul. Dworcowa 6 78-540 Kalisz Pomorski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
Dyrektor Miejsko - Gminnego Osrodka Kultury: mgr Tomasz Bukowski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
© 2005-2017 MGOK
1080881