Strona główna / Archiwum wydarzeń
W Ośrodku Kultury nigdy się nie nudzimy! Zobacz poniżej, a także w zakładce Galeria „Za Filarami” jakie imprezy odbyły się u nas oraz w jakich wzięliśmy udział na zaproszenie innych Ośrodków Kultury i instytucji. Zapewniamy, że na tym nie koniec. Będzie ich więcej!
NIE ZAPOMNIJ NASTĘPNYM RAZEM PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO NAS!


Wydarzenia 2006
"Bajka o Jasiu, Małgosi i … Czerwonym Kapturku”
2007-03-05
19 grudnia Br. W Sali Widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim odbyła się premiera „ Bajki trochę współczesnej o Jasiu, Małgosi i … Czerwonym Kapturku”.

Premiera odbyła się w obecności dzieci z naszego kaliskiego Przedszkola Miejskiego oraz naszej Szkoły Podstawowej. W bajce wystąpiły: Jagoda Dziadowicz, Natalia Dziadowicz, Ada Dziadowicz, Katarzyna Stodulska, Ela Wilk, Roksana Szaden, Iwona Zalewska.

2007-03-05
Taniec jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu i poprawienia kondycji fizycznej. Jak mawiał prekursor polskiego tańca towarzyskiego – Marian Wieczysty- „Tańczyć może każdy”. Przed sezonem karnawałowym w Ośrodku Kultury 10 i 17 grudnia 2006 r. odbyły się warsztaty tańca towarzyskiego dla młodzieży i dorosłych, a także zajęcia skierowane dla grupy dziecięcej.
2007-03-05
20 listopada 2006 r. w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Barwy lasu”. Dzieci i młodzież wypowiedziała się plastycznie na temat otaczającej przyrody i lasu, które niewątpliwie zawsze są tematem inspirującym artystów. Komisja brała pod uwagę pomysłowość i inwencje twórczą oraz zgodność z regulaminem konkursu (treść pracy, czytelna metryczka, passe-partout, technika). Szczególnie ciepłe słowa kierujemy do kadry pedagogicznej, która włożyła ogromny wkład pracy w przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału
w konkursie. Na konkurs nadesłano około ponad 560 prac z całej Polski.
Mikołajkowa Radość
2007-03-05
W sobotnie popołudnie 2 grudnia 2006 r. w Ośrodku Kultury odbyła się doroczna zabawa mikołajkowa dla najmłodszych. Całą imprezę prowadzili pomocnicy Św. Mikołaja, którzy na rozgrzewkę wciągnęli dzieci i rodziców do wspólnej zabawy pośród ogromnej ilości baniek mydlanych i confetti. Nie zabrakło konkursów pełnych zabawnych sytuacji, podczas których dzieci przebrane w zabawne maski, czy stroje odpowiadały na „bardzo trudne” pytania. Podczas całej zabawy na twarzach dzieci widniały „niezmywalne uśmiechy”, a salę przepełniała radość zwłaszcza jak na scenę wkroczył Mikołaj. Ten gość honorowy miał przygotowany dla dzieci pełen worek cukierków, które ufundowane zostały przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, za co serdecznie dziękujemy. Tegoroczne Mikołajki pozostaną w pamięci wielu osób zwłaszcza tych najmłodszych. Uczestnicy zabawy mieli okazję wspólnie się pobawić, pośmiać i poznać lepiej.
2007-03-05
W Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim w dniach 23-26 listopada 2006 r. odbyły się 4-dniowe warsztaty filmowe. Zajęcia prowadzili nasi sprawdzeni przyjaciele Anka Syczewska – Grabowska i Arti Grabowski z ASP w Krakowie. W tym czasie przez Ośrodek Kultury przewinęło się kilkanaście osób z województwa zachodniopomorskiego zafascynowanych filmem.
2007-03-05
W dniach 12-13 listopada 2006 r. zawitali do Kalisza Pomorskiego goście
z Japonii: Atushi Takenouchi, Hiroko Komiya i Tako
2007-03-05
Niedziela 19 listopada 2006 r. na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci! Tego dnia wielu ludzi zebrało się w Ośrodku Kultury, by wspomóc akcję na rzecz kupna pompy insulinowej dla Dominiki. Głównym organizatorem akcji była klasa II a z naszego liceum. Podziękowania należą się także wszystkim, którzy w jakiś sposób przyczynili się do realizacji niedzielnej imprezy.
2007-03-05
19 listopada w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej Polski odbył się Koncert Muzyki Chrześcijańskiej.

W koncercie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego oraz soliści z Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim m.in: Joanna Pacześna, Dominika Świniuch, Iwona Zalewska, Zuzanna Jedynowicz, Małgorzata Sieczka oraz Pani Grażyna Jasińska. Gościnnie zaśpiewała też Dominika Łuczyńska.
2007-03-05
4 listopada w Ośrodku Kultury odbyła się niecodzienna uroczystość – 8 par małżeńskich zamieszkujących na terenie gminy Kalisz Pomorski obchodziło
50-lecie pożycia małżeńskiego. Dostojni Jubilaci w gronie swoich najbliższych spotkali się z władzami miasta. Oficjalną część uroczystości poprowadziła p. E. Kawecka- Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.
2007-03-05
Grupa TEATRU OGNIA działająca przy Ośrodku Kultury w dniach 28-29 października br. wzięła udział w warsztatach „Fireshow”, podczas których uczestnicy zajęć uczyli się, jak wykonać sprzęt treningowy, sprzęt do pokazu, a także poznawali techniki posługiwania się tym sprzętem i sposoby tworzenia choreografii.
1 2 3 4    Dalej

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ul. Dworcowa 6 78-540 Kalisz Pomorski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
Dyrektor Miejsko - Gminnego Osrodka Kultury: mgr Tomasz Bukowski tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: mgokkp@wp.pl
© 2005-2017 MGOK
1080836