Strona główna / Świetlice / Sienica

Sienica

Wieś Sienica leży ok.14km na północny wschód od Kalisza Pomorskiego, między Starą Studnicą a miejscowością Żabinek. W Sienicy znajduje się kościół filialny, gotycki z 1830r. pw. Zesłania Ducha Świętego należący do parafii św. Wojciecha w Wierzchowie. W bliskim sąsiedztwie mamy rzekę Drawę , jezioro Lubie oraz dużo pięknych lasów, łąk i pól.

Świetlica wiejska w Sienicy położona jest w centrum wsi. W bezpośrednim sąsiedztwie świetlicy umiejscowiony jest piękny plac zabaw, siłownia plenerowa, wiaty integracyjne. Teren wokół świetlicy i placu zabaw jest ogrodzony ,przez to bezpieczny.

Świetlica została oddana do użytku w 2014r. W skład pomieszczeń wchodzi: korytarz, szatnia, pomieszczenie biurowe, pracownia komputerowa, duża sala, pomieszczenie gospodarcze, kuchnia ,kotłownia i dwie toalety(damska toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych).

Nasza świetlica tak jak i inne świetlice wiejskie w gminie spełnia funkcje kulturowo-użytkowe. Odbywają się w niej zajęcia planowane, cykliczne z uwzględnieniem rożnych świąt ,imprez i spotkań integracyjnych. Współpracujemy ściśle z sołtysem i radą sołecką przy organizacji różnych przedsięwzięć na rzecz lokalnej społeczność . Dzieci i dorośli mogą rozwijać swoje zdolności plastyczne i techniczne ,poprzez udział w codziennych zajęciach świetlicowych ,oraz warsztatach realizowanych w ramach projektów. Do dyspozycji osób zainteresownych są komputery i drukarka. W ramach relaksu można zagrać w tenisa stołowego, piłkarzyki lub różne gry planszowe. Jesteśmy otwarci na pomysły, propozycje i współpracę z każdą osobą odwiedzającą naszą świetlicę. Istnieje również możliwość wynajmu świetlicy na uroczystości rodzinne.

Posiadamy również stronę na facebooku Świetlica wiejska w Sienicy do obserwowania której również zapraszamy.

https://www.facebook.com/swietlica-wiejska-w-Sienicy

Żonkile z krepiny
2021-05-02 12:20:53
foto Piękne wiosenne kwiaty. Symbol odrodzenia, nowego początku, witalności, przebaczenia, pamięci, nadziei(we Francji), szczęścia (w Chinach), są dziś naszą propozycją do samodzielnego wykonania w wolnej chwili.
Do ich wykonania potrzebujmy: krepiny w kolorze żółtym i zielonym, czerwonego markera lub mazaka, kawałka nici, nożyczek, kleju, miękkiego drutu, linijki.

Z żółtej krepiny wycinamy prostokąty (propozycja wymiarów podana na zdjęciu). Z największych prostokątów wycinamy płatki. Z najmniejszego nacinamy pręciki, natomiast z średniego prostokąta sklejamy środek żonkila. Pręciki przyklejamy do drucika, przekładamy środek i zawiązujemy nitką. Następnie doklejamy płatki: najpierw trzy płatki dookoła środka na "zakładkę", i kolejno pomiędzy nimi (na łączeniu) pozostałe trzy płatki. Aby mieć pewność że płatki się nie przesuną zawiązujemy wszystko nitką. Łodygę (drucik) oklejamy bibułą zieloną lub taśmą florystyczną i przyklejamy liście wycięte z zielonej bibuły. Na tym etapie pozostaje jeszcze pomalować markerem środek żonkila i wymodelować jego płatki (lekko rozciągamy płatek i wypychamy środkową część płatka do siebie ). Zachęcamy do wykonania żonkili, lub jakiś kwiatowych kompozycji z żonkilem w głównej roli. Próbujcie, wszak ten kwiat to również symbol inspiracji







WSTECZSTRONA GŁÓWNA


Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ul. Dworcowa 6, 78-540 Kalisz Pomorski
tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: sekretariat@mgokkp.pl
© 2005-2024 MGOK