Strona główna / Pracownie / Pracownia plastyczna


Pracownia plastyczna

Malarstwo jest jedną z gałęzi sztuk plastycznych, która pozwala na udokumentowanie tego, co znajduje się wokół, jak również zaprezentowania swoich wyobrażeń, snów i marzeń. Malarstwo daje artyście niezliczone możliwości wykorzystania swoich umiejętności oraz przedstawienia ich w dowolnej formie, na dowolnym podłożu (płótno, papier, mur) w dowolnym stylu. Pracownia plastyczna działa od listopada 2003 r. Na zajęciach dzieci i młodzież przeżywają prawdziwą przygodę ze sztuką i dobrze bawią się przy okazji nauki i twórczego spędzania czasu. Próbują swoich sił w niekonwencjonalnych działaniach twórczych, poznają wiele ciekawych technik plastycznych, które potem wykorzystują biorąc udział w licznych konkursach plastycznych (również ogólnopolskich i międzynarodowych) z wieloma sukcesami. Wiele prac plastycznych zostało zaprezentowanych podczas wystaw. Do końca czerwca 2017 zajęcia prowadziła pani Teresa Stąporek. Obecnie od września 2017 r. w tajemniczy świat malarstwa wprowadza uczestników pani Dorota Bukowska. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, a także do młodzieży z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

VIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ
2013-01-15 21:16:06
„Krajobraz malowany tęczą - rzeczywistość, którą warto ocalić od zapomnienia.”
Celem konkursu było włączenie dzieci i młodzieży do propagowania oraz eksponowania krajobrazu i przyrody ziemi rodzinnej. Tematyka prac związana była z pięknym krajobrazem i miejscami, które spotykamy na co dzień, a które ze względu na swój urok, piękno i tajemniczość warto ocalić od zapomnienia. Propagowanie krajobrazu ziemi ojczystej uczy dzieci i młodzież przywiązania do naturalnego środowiska, poszanowania przyrody oraz zgłębia poczucie tożsamości z regionem. Dlatego też wykonane prace ukazały piękno krajobrazu, który przemija wraz z codziennością, a który warto zachować nie tylko w pamięci, ale także dla pokoleń w pracach plastycznych.

ORGANIZATORZY:
Trzebiatowski Ośrodek Kultury
Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury
Urząd Miejski w Trzebiatowie – Wydział Promocji.
Laureatami w tym konkursie zostali:
Sebastian Rymarski – I miejsce
Amelia Niezgoda, Martyna Frańczak – Wyróżnienie




IX Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży
ph. „Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa” pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Burmistrza Głogowa Małopolskiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty organizowanego przez Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym


Jury dokonało oceny 1128 prac nadesłanych z 82 placówek. Regulamin przewidywał udział prac plastycznych dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Jury nagradzając i wyróżniając prace brało pod uwagę: tematykę zgodną z założeniami konkursu, oryginalne podejście do tematu, wyrazistość treści, wybitne walory plastyczne, samodzielność wykonania prac oraz umiejętność posługiwania się wybraną techniką plastyczną. Komisja z satysfakcją stwierdziła duże zaangażowanie konkursem oraz wysoki poziom nadesłanych prac co odzwierciedla ilość przyznanych nagród w łącznej sumie 53.

Kategoria II – ucz. klas I / III
„Watahy, stada, klucze…- społeczne życie zwierząt”
Wyróżnienie otrzymała Małgorzata Ołownia


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - „Małe i duże zwierzęta w naturze”.


Świat zwierząt jest bardzo różnorodny, a gdy zaczynamy się nim interesować, okazuje się niezwykle ciekawy. Jak zwierzęta dokładnie wyglądają, jak zmieniają się w ciągu swojego życia, dlaczego są właśnie takie? Gdzie można je spotkać gdy odpoczywają, a gdzie, gdy zdobywają pokarm, jak wyglądają te miejsca? Jakiego pożywienia szukają i w jaki sposób to robią? Jak mogą się wtedy zachowywać? Wiele jeszcze pytań moglibyśmy postawić.


Prace, które wpłynęły oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria: klasy I-III, II kategoria: klasy IV-VI. Przy ocenie brano pod uwagę oryginalność interpretacji tematu a także tytuł pracy - jego zgodność z tematyką oraz pomysłowość. Bardzo ważnym elementem podczas oceny była technika wykonania pracy i jej estetyka. W obu kategoriach wiekowych przyznane zostały nagrody rzeczowe dla laureatów trzech pierwszych miejsc i trzech osób wyróżnionych. Najlepsze prace prezentowane były na wystawie pokonkursowej otwieranej w dniu rozdania nagród.

Prace poniższych osób z pracowni plastycznej Ośrodka Kultury zakwalifikowały się do wystawy: Lidii Zalewskiej, Mai Łastówki, Kingi Janickiej i Anny Precy.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Zespół Szkół Nr4 we Wrocławiu
Martyna Frańczak otrzymała wyróżnienie.




WSTECZSTRONA GŁÓWNA

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim ul. Dworcowa 6, 78-540 Kalisz Pomorski
tel./fax (0-94) 361 63 22, e-mail: sekretariat@mgokkp.pl
© 2005-2024 MGOK